Get Adobe Flash player
  • gruzia.jpg
  • vilnius.jpg

Правила виїзду неповнолітніх осіб за кордон

ПРАВИЛА ВИЇЗДУ  НЕПОВНОЛІТНІХ ОСІБ ЗА КОРДОН

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Кожного разу під час виїзду за кордон дітей-громадян України (віком до 18 років), наряду з іншими необхідними паспортними документами супроводжуюча особа надає для перевірки прикордонному наряду нотаріально завірену згоду обох батьків (законних представників – опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

 Доручення має бути виписано  КОНКРЕТНО на  термін туристичної поїздки та з вказанням країни подорожі.  Кожна  поїздка вимагає  оформлення окремого  доручення. Максимальний термін дії  доручення  30 днів.  Доручення, оформлене  на термін  дії  360 днів  НЕ має юридичної  сили  для Прикордонних  служб України.

Під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері відповідно замість згоди батька разом з паспортними документами для перевірки посадовій особі Держприкордонслужби пред'являється довідка, видана органом реєстрації актів цивільного стану про те, що ім'я та по батькові батька дитини записані за вказівкою матері.

 У разі якщо один з батьків неповнолітнього помер або загинув, замість його згоди під час паспортного контролю у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби України пред'являється свідоцтво про його смерть.

Детальна інформація на сайті прикордонної служби України.

www.pvu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=47256&cat_id=46458