Get Adobe Flash player
  • gruzia.jpg
  • vilnius.jpg

Албанія

Албанія займає ключову позицію біля виходу з Адріатичного моря в Іонічне.

Сприятливий теплий і сухий клімат, приморські піщані пляжі, достаток фруктів, а також розташовані неподалік від моря мальовничі гірські джерела приваблюють туристів.

Албанія переважно гірська країна. Різноманітність її природних ландшафтів обумовлено перш за все великою амплітудою висот. На півночі височить найменш доступний гірський масив країни - Північноалбанські Альпи. Південніше розташована велика система центральних гірських масивів (найвища точка Албанії - 2764 м). У країні частково розташовані великі озера -- Шкодер (Скадарське), Охридське, Преспа. Клімат - субтропічний, середземноморський.

Столиця Албанії - Тірана. Цей статус місто отримало у 1920 р. Заснований у XVII ст. на місці поселення, відомого з XV ст. Зараз це центр наукового і культурного життя країни, тут знаходяться університет, театр опери і балету, спортивні споруди, підприємства обробної промисловості. Одне з найвідоміших туристичних міст Албанії - Дуррес, розташований на березі Дурресского затоки, - головні ворота в зовнішній світ, туристстично-курортний центр країни. Тут розвинуте морське рибальство. Як і багато населених пунктів Албанії, Дуррес стародавнього походження (заснований у VII ст. до н. е..). Безліч людей відвідують міста-музеї Круя і Берат. Берат заснований іллірійцями в IV ст. до н. е.. Збереглися стіни фортеці XIII ст. Всередині знаходиться стародавній житловий квартал, який представляє скупчення кам'яних будинків. Круя знаменита тим, що в XV ст. вона була столицею. Фортеця, що піддавалися облозі турецьких військ, споруджена на фундаменті з природної скелі. .