Get Adobe Flash player
  • gruzia.jpg
  • vilnius.jpg

Новорічне Тбілісі

 

NEW 2018 YEAR В ТБІЛІСІ!!!

Виліт зі Львова від 380$!

Зимове свято, улюблене у всьому світі, в Грузії відзначається з національним колоритом, з особливими місцевими звичаями.

Вже задовго до фінальних днів грудня розпочинається підготовка до найчарівнішої ночі року. 

Традиційно зустріч Нового року – свято домашнє. 31 грудня, ввечері, жителі країни збираються за сімейним столом: ситні застілля, властиві грузинській культурі, в цей святковий день влаштовуються з помітною щедрістю. Стіл «розквітає» найулюбленішими стравами, якими славиться грузинська кухня, найбільш шанованими в сім'ї стравами: тут і м'ясні страви, і різноманітні соління, овочеві закуски, хачапурі, соуси. І, звичайно ж, подається краще вино, яке чекало свого «зоряного часу». Тости звучать не тільки під бій годинника при зміні минаючого року, але і протягом всієї новорічної ночі!Яскравий елемент новорічного свята – пишне деревце чічілакі: воно «виростає» прямо на святковому столі по сусідству з солодкими частуваннями.

Дзвін келихів відміряє хвилини старого року і заявляє про прихід року нового, звуки святкових хлопавок і вогні феєрверків наповнюють перші миті січня. Келих у руці глави сім'ї – за рік, що пішов, далі – за молодий, новий рік. Учасники гуляння підхоплюють урочисту пісню «Мравалжаміер», тости йдуть по колу!

За старовинною традицією, перший день року прийнято проводити оптимістично, наповнюючи позитивом свій будинок і неодмінно з добрим настроєм приходити в будинок близьких людей. Так «програмується» настрій на весь рік – саме тому перший день січня в Грузії називають «днем долі».

У Тбілісі головні новорічні урочистості проходять на площі Свободи – встановлюється велика ялинка, влаштовуються концерти. І ще два тижні, до самого Старого Нового року, жителі та гості міста приходять на площу – тут панує настрій свята, музика, веселощі.