Get Adobe Flash player
  • gruzia.jpg
  • vilnius.jpg

Дуррес

Дуррес— відомий адріатичний курорт Албанії, головні морські ворота цієї країни. Це одне з найстаріших міст Албанії, основне індустріальне місто, торговий порт країни, друге за величиною місто в Албанії. Протягом багатьох століть саме Дуррес був найбільшим портом на Адріатичному узбережжі, тому до цього часу тут збереглись руїни венеціанської та візантійської веж. Місто розташоване на відстані 38 км від столиці — м.Тірани, в якому знаходиться і аеропорт.
Дуррес заснований в 627 р. до н.е. ще греками, римські руїни та укріплення прикрашають його і по сьогоднішній день. Від “Венеціанської Вежі” в гавані середньовічна міська стіна веде до Амфітеатру ( 1-2 ст. н.е.), на території якого знайдено давньохристиянський склеп з неймовірною красивою стінною мозаїкою.Сам Амфітетатр навіть сьогодні вигляда неперевеншено і є візитною карткою міста Дуррес. Також тут є і Археологічний Музей, старий королівський замок, перед яким- памятник засновнику країни- герою Сканденбергу. Не варто залишати поза увагою і давні римські терми на центральній площі. А також місто відоме, і як морський курорт з широким пляжем з білого піску.

Ксаміль

Ксаміль – найпівденніше  місто Албанії.

Ксаміль є  частиною національного парку Бутрінт і  розташований  в окрузі Саранда (10 км на південь). Збудований  Ксаміль в 1966 році. Місто є  одним з найбільш відвідуваних  прибережних  курортів Албанії, як  самими албанцями, так і іноземними туристами.  Тут знаходиться найгарніший пляж Албанії – Ксаміль Біч.

Визначні місця Ксаміля
«Родзинками »  Ксаміля  є прилеглі  маленькі островки, до яких  можна доплисти  на катамарані або  лодці, взятій на прокат. На острівках і на березі  розташовані  ресторани, де на  Вас чекає  великий  вибір  найсвіжіших  середземноморських морепродуктів.  Пляжі тут невеликі , проте їх  багато. І тільки тут  в Європі розташовані  пляжі з  білосніжним піском, як  в Домінікані. Під  час  пляжного відпочинку ви будете постійно спостерігати за  білосніжними круїзними  лайнерами , які  пропливають  між  Ксамілем  і островом Корфу.
Ну і звичайно ж, не можна  не відвідати  руїни стародавнього міста  Бутрінт,  яке  знаходиться всього в 15 км від Саранди.

Пляж
Пляж в Ксамілі штучний, насипний, але  не піщаний , як  думають  багато туристів, а кам’яний . Це  каміння , яке  перетерте  до розміру дуже  великого  піску. Практично білого кольору. А вода в Ксамілі відрізняється  дивовижним  голубим кольором , як  в басейні! Пляж в Ксамілі також  знаменитий  групою безлюдних  островів, які  розташовані  недалеко від берегу.

Вльора

Вльора – місто Вльора розташоване,  якраз на стику двох морів: Адріатичного та Іонічного. Ще пару цікавих фактів: Вльора знаходиться всього лише в 72 км від Італії (через протоку Отранто, самий найближчий пункт до Італії на Балканах) і в 123 км від Греції (острів Корфу).

Навпроти півострова Вльора розташовується єдиний острів в Албанії Сазани, який в усі часи був стратегічно важливим місцем, через особливості його географічного положення. Незважаючи на його видатне історичне значення протягом багатьох століть, особливу роль місто Вльора зіграло 28 листопада 1912р., Коли після 5 століть Османського ярма Албанія проголосила свою незалежність. Першою столицею Албанії якраз і стала Вльора.

У Вльорі та її околицях все ще є незаймані цивілізацією природні куточки. А саме місто пропонує відпочинок, як в місцях дикої природи, так і в упорядкованих центрах відпочинку і розваг. Пляжі Вльори найрізноманітніші в Албанії: піщані, галькові або кам’янисті, що дозволяють відчути неповторну чарівність Адріатичного та Іонічного морів і красу прекрасної Албанської Рів’єри, початком якої і є Вльора.

Якщо пляжний відпочинок Вам набридне, то вас чекає надзвичайно цікаве знайомство з історичними та культурними пам’ятками Вльори. Перші пам’ятники античності в місті датуються в VI столітті до н.е. В цей же час Вльора вперше згадується як важливий порт, який брав кораблі з Отранто і Бріндізі (зараз курсують щоденні пороми з італійського Бріндізі) і служив своєрідним перевалочним пунктом між двома іншими античними містами Бутринт і Aполлонією Іллірійською, які перебували на території сучасної Албанії.

Популярність Вльори серед туристів зростає з кожним роком і це пояснюється наявністю тут розвиненої інфраструктури – упорядковані пляжі, хороші дороги, великий вибір ресторанів і кафе, можливість вибору готелю з цінами на будь-який гаманець.

Саранда

Саранда це чарівне невелике місто на Іонічному морі. Тут найпривабливіша набережна в Албанії. У Саранді 330 сонячних днів в році. Інфраструктура курорту добре розвинена. Тут є висококласні готелі і ресторани, екскурсійні бюро запропонують безліч екскурсій. Навпроти Саранди (12 км) розташований грецький острів Корфу, куди ходять щоденні пороми (в тому числі і екскурсійні).

Пам’яток в самій Саранді майже немає, за винятком деяких розкопок недалеко від головної площі, але тут є що подивитися з екускурсій: старовинне місто Бутринт – пам’ятник архітектури під захистом ЮНЕСКО, унікальне і надзвичайно красиве підземне джерело Syri Kalter (Блакитне око), Коніспольскі печери зі слідами проживання давньої людини.